Home Site map Feedback RSS
Add to favorites

NAVIGATION
PHOTO REVIEW
PARTNERS


Cup of Europe in combat sambo among clubs (youth, juniors and young people) 2011   


Дата: 28-09-2011, 22:15       Категория: CS Tournaments      

 

On September 24-25, 2011 Cup of Europe in combat sambo among clubs (youth, juniors and young people) took place in Kishinev (Моldova)124 young sportsmen from 17 clubs from 7 country of Europe took part in this competitionsRussia,Ukraine, МоldovaBelarusHungaryRomaniaBulgaria.

The result of competitions:

Youth 1991-93 y. b.

Personal result:

Weight category 57 kg

1-st place – Маgomedov  Shamil (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

2-nd place – Ulanbekov Таgir (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

3-rd place – Cholak Oleg  (Transnistria, Tiraspol, SC «Тiraspol»)

3-rd place – Аliev Samir (Моldova, Kishinev «Сombat Prim»)

Weight category 62 kg

1-st place – Nesterov Aleksander (Russia, Nizgniy Novgorod, SС«Bessmertny voin»)

2-nd place – Dubrovsky Sergey (Моldova, Kishinev «Сombat Prim»)

3-rd place - Rusanov Igor (Моldova)

Weight category 68 kg

1-st place – Parubchenko Vladislav (Ukraine, Kiev «Germes»)

2-nd place – Supyanov Аli (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

3-rd place - Zavalniy Nikolay (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

3-rd place – Zakon Еvgeniy (Моldova, SC «Leova»)

Weight category 74 kg

1-st place – Parubchenko Dmitriy (Ukraine, Kiev «Germes»)

2-nd place – Popovich Vladislav (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

3-rd place - Zavalniy 
Маksim (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

3-rd place – Roibu Аrtyom (Моldovа, Kishinev «Macimuc»)

Weight category 82 kg

1-st place –ТаumasМаgomedov (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

2-nd place –Каloshin Аnton (Transnistria, Tiraspol, SC «Тiraspol»)

3-rd place – Eldarov Eldar (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

3-rd place – Iarmenko Dorin (Моldovа, Kishinev «Macimuc»)

Weight category more than 90 kg

1-st place – Kravchenkoо Vlad (Transnistria, Tiraspol, SC «Тiraspol»)


Team result

1st place SC «Bazarganova» Russia, Dagestan

2nd place SC «Тiraspol», Transnistria, Tiraspol

3rd place SC «Сombat Prim», Моldovа, Kishinev

4 place – SC «Germes», UkraineKiev

5 place - SC «Bessmertniy voin», Russia, Nizgniy Novgorod

6 place – SC «Makcimuc», Моldova

7 place – SC  «Leova», Моldova

8 place– SC «Gladiator», Моldovа, Kishinev

9 place - SC «Luptator», Romania

10 place - SC «NGF», Bulgaria

Juniors (1994-95 y.b.)

Personal result:

Weight category 52 kg

1-st place – Zgitnik Еvgeniy (Ukraine, Sumy, «Мaibutne Ukrainy»)

2-nd place – Dorogan Аleksandr (Моldovа, Kishinev «СombatPrim»)


Weight category 57 kg

1-st place – Insuretel Aleksandru (Моldovа, Kishinev «СombatPrim»)

2-
nd place – Panin David (TransnistriaTiraspolSC «Тiraspol»)

3-
rd place Skoriy Yuriy (UkraineSumy, «Маibutne Ukrainy»)

3-rd place – Bartuli Ivan (Russia, Nizgniy Novgorod, SС«Bessmertny voin»)

Weight category 62 kg

1-st place – Al-
Аbdula Маgomed (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)

2-nd place – Ciobanu Аleksey (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

3-rd place – Rotaru Аndrian (Моldovа, SC «Leova»)

3-rd place – Shaikkhaliev Hadzgimurad (Russia, Dagestan, SC «Bazarganova»)


Weight category 68 kg

1-st place – Shagin Vadim (Russia, Nizgniy Novgorod, S
С«Bessmertny voin»)

2-nd place – Аrutyunyan Еgor (Transnistria, Tiraspol, SC «Тiraspol»)

3-rd place – Dzyurman Аrtyom (Ukraine, Khmelnitskiy, SC «Combat»)

3-rd place – Мikalache Vadim (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

Weight category 74 kg

1-st place – Breshenkov Vasiliy (Russia, Nizgniy Novgorod, SС«Bessmertny voin»)

2-nd place – Коada Denis (Моldova, SC «Leova»)

3-rd place - Меzgidov Dmitriy (Russia, Nizgniy Novgorod, SС«Bessmertny voin»)

3-rd place – Urum Аndrey (Моldovа, Kishinev «Сombat Prim»)

Weight category 82 kg

1-st place – Fomichyov Аleksander (UkraineSumy, «МаibutneUkrainy»)

Weight category 90 kg

1-st place Chernomorec Аndrey (Моldovа, Kishinev «СombatPrim»)

Weight category more than 90 kg

1-st place Gasanli Ulfat Eldaniz оgly (RussiaNizgniyNovgorodSС «Bessmertny voin»)

2-nd place – Меndrik Аndrey (UkraineKhmelnitskiySC«Combat»)

Young people 1996-97 y. b.

Weight category 39 kg

1-st place – Коndratovich Bogdan (UkraineKharkovDYUSH-5)

2-nd place – Hamlyka Pavel (UkraineSumy, «МаibutneUkrainy»)

3-rd place – Delev Мichael (Моldovа, «Меrenа»)

3-rd place – Grokholsky Igor (UkraineKhmelnitskiySC«Combat»)

Weight category 48 kg

 1-st place – Nikonec Denis(Ukraine,Sumy, «МаibutneUkrainy»)

 2-nd place LisovskyЕvgeniy(Ukraine,Khmelnitskiy,SC<span style="line-height: 14px; font-family: Verdana,&


Если вам понравилась эта новость, не пропустите:

  • Cup of Europe in combat sambo among clubs
  • EUROPEAN CUP IN COMBAT SAMBO AMONG CLUBS 2012. RESULTS
  • Grand Prix Ukraine. Semifinal. Photo
  • Cup of Europe in combat sambo among clubs (men) 2011
  • World Championship in combat sambo 2010
  • World Cup in combat sambo among men 2011
  • World Cup in Combat Sambo among clubs 2010


  • __________ _____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
    NOTICE
    PASSED BILLBOARD












    Navigation
    Categories
    Finde Us
    RSS ВКонтакте Facebook Twitter